Догляд за жорстким диском

Жорсткий диск – головний пристрій, що зберігає інформацію, яка потрібна як операційній системі, так і всім іншим додаткам і програмам. Від збереження даних на жорсткому диску залежить стабільність роботи всієї системи.

Для перевірки фізичного стану жорсткого диска слід періодично перевіряти і контролювати його роботу за допомогою спеціальних програм. Це можливо, наприклад, завдяки увімкненню в BIOS застосування технології S.M.A.R.T., що дозволяє відстежувати різні показники роботи вінчестера на апаратному рівні в даний момент часу.

Система здатна, таким чином, виявляти можливі майбутні серйозні збої і несправності та своєчасно попереджати користувача про таку небезпеку відразу після включення і ініціалізації пристроїв на комп’ютері. Коли з’являються такі повідомлення, слід якомога швидше створити резервний диск з даними на іншому жорсткому диску або іншому носії інформації.

Вбудований механізм перевірки дозволяє перевіряти поверхні жорстких дисків. Активізувати даний режим можна, вибравши меню «Властивості» після кліка правою клавішею миші на обраному диску, після чого слід перейти на вкладку «Сервіс» і натиснути кнопку «Виконати перевірку».

Перевірка розпочнеться або відразу, або після перезавантаження комп’ютера, в залежності від обраних параметрів, про що ви будете сповіщені в окремому повідомленні системи.
Перевірка може показати наявність збійних секторів. Якщо періодичні перевірки будуть показувати збільшення кількості таких секторів, можете готуватися до заміни жорсткого диска.

При перших ознаках неправильної роботи вашого жорсткого диска, звертайтеся в наш сервісний центр по ремонту комп’ютерів в Борисполі, і ми допоможемо вам зберегти дані.

Читайте також:

Не забувайте контролювати стан комплектуючих
Поради про електроживлення
Як видалити пил
Як захистити блок живлення?
Як надовго захистити кулер центрального процесора?
Догляд за жорстким диском
Як захистити клавіатуру від поломок?
Створюйте резервні копії даних