Підтримуйте стабільну напругу, або поради про електроживлення

Чекати стабільної роботи від системи електропостачання України та країн СНД користувачам комп’ютерів не доведеться доти, доки ця система не буде повністю оновлена, а це навряд чи скоро станеться. Тому, свою техніку доводиться захищати від перепадів напруги усіма можливими як технічними, так і підручними засобами.

Хоча про наслідки стрибків напруги вже все написано, варто ще раз про це нагадати.
Всі блоки живлення, що з’єднують пристрої комп’ютера з мережею, такі, як блок живлення монітора, периферії та системного корпусу, страждають в першу чергу. Також можуть сильно постраждати вхідні кола внутрішніх комплектуючих – материнської плати та пристроїв зберігання даних.

Якщо удар не зупинять вхідні ланцюга на попередніх ділянках, то найсильніше можуть пошкодитися найважливіші компоненти – центральний процесор разом з оперативною пам’яттю, без яких комп’ютер просто не зможе функціонувати.

Змінити якість напруги у мережі неможливо, тож потрібно намагатися впливати на нього всіма доступними способами.
Для цього, в першу чергу, слід використовувати технічні засоби, наприклад, спеціальні подовжувачі різноманітних моделей, обладнані захистом від стрибків напруги в електромережі і імпульсних перешкод.

Не варто економити на такому подовжувачі, тому що, чим він дорожчий, тим краще його якість: отже, техніка буде краще захищена. Такий подовжувач зовні виглядає, як звичайний мережевий фільтр або коробка з розетками і вимикачем.

Моделі подовжувачів більш високої якості обладнуються окремим перемикачем для кожної з розеток. Якщо в такій модифікації запобіжник перегорає, то припиняє працювати не весь блок, а лише одна розетка.

Однак, навіть найкращий і найдорожчий подовжувач не зрівняється з блоком безперебійного живлення. Пряма задача такого приладу – збереження постійного рівня напруги в мережі і стабілізація його у випадку різких стрибків. Крім того, безперебійник захищає електричні ланцюги, він зможе вберегти ще й телефонну лінію, що особливо схильна до згубного впливу стрибків напруги.

Крім цього, що можна користуватися допоміжними технічними засобами, потрібно стежити, щоб у цей подовжувач, до якого приєднаний комп’ютер з периферією, що не підключалися інші пристрої, не обладнані фільтром від перешкод, які можуть вплинути на його роботу.

Читайте також:

Не забувайте контролювати стан комплектуючих
Поради про електроживлення
Як видалити пил
Як захистити блок живлення?
Як надовго захистити кулер центрального процесора?
Догляд за жорстким диском
Як захистити клавіатуру від поломок?
Створюйте резервні копії даних