Як доглядати за ноутбуком

Переміщення

Саме за можливість мобільності ноутбуки є настільки корисними і зручними гаджетами. Ми можемо переносити їх з одного столу на інший, переміщати по квартирі або офісу, або міняти своє місце, не вимикаючи ПК.

Однак такі пересування так само вимагають особливої ​​акуратності й уваги. Різкий струс, поворот або поштовх працюючого комп’ютера може призвести до його поломки.

Працюючий ноутбук — як живий організм, в якому відбуваються різноманітні процеси і рухаються деякі деталі. Тому, якщо ви пересуваєтеся з увімкненим комп’ютером, намагайтеся робити це якомога акуратніше, щоб ноутбук залишався в горизонтальному положенні, уникаючи сильних поштовхів або поворотів.

Екран

Екрани ноутбуків з часом забруднюються і мають потребу в очищенні. Найпростіший і найпоширеніший спосіб догляду за екраном комп’ютера – використання спеціальних серветок, які можна придбати в будь-якому комп’ютерному магазині або супермаркеті.

Важливо пам’ятати, що екрани ноутбуків ні в якому разі не можна протирати миючими засобами або рідинами для миття вікон. Ці засоби є дуже агресивними і містять речовини, які здатні зіпсувати матрицю.

Перепади температури

Досить часто ми користуємося ноутбуками поза будинку або офісу, відповідно, виносячи їх з приміщення і назад. Якщо в теплу пору року такі переміщення не мають великої ваги, то взимку вони набувають особливої ​​актуальності.

В результаті різких перепадів температури на деталях ноутбука, як і інших будь-яких об’єктах, утворюється конденсат – крапельки води. Тому, занісши ноутбук з холоду в приміщення, його не можна відразу вмикати.

В іншому випадку через конденсат може статися коротке замикання, яке виведе техніку з ладу. Щоб такого не сталося, слід «нагріти» ноутбук при кімнатній температурі, не вмикаючи його протягом першої години після перебування на холоді.

Зарядка

Бувають ситуації, коли ми забуваємо взяти з собою зарядку, і змушені позичати її у інших. Перше, що ми цікавимося, – це те, чи підходить роз’єм зарядного пристрою до нашого ноутбука.

Однак, крім типу роз’єму, слід також звернути увагу на відповідність значення напруги, яке видає зарядка (ця цифра вказана на блоці живлення). В іншому випадку ноутбук може згоріти.

Читайте також:

Найпоширеніші поломки ноутбуків