Як власноруч почистити ноутбук

Досить часто користувач ноутбука нехтує чистотою свого гаджета, занурюючись з головою в роботу. Так, більшість з нас, зазвичай, протирають екран тільки тоді, коли на ньому збирається товстий шар пилу, а для чищення клавіатури виділяють окремі півгодини часу.

Звичайно, серед нас є і чистюлі, які щодня стежать за зовнішнім виглядом ноутбука. Але чи достатньо щоденного вологого прибирання для вашого ноутбука?

Де збирається пил в ноутбуці?

Практично всі ноутбуки мають повітряну систему охолодження, тобто, в ньому варто кулер, який виштовхує гаряче повітря з нього і, таким чином, не дає ноутбуку перегрітися.

Виштовхуючи повітря із одного боку, система охолодження всмоктує холодне повітря з іншого, виходить такий-собі пилосос.

І, наче б то чистий зовні, ноутбук може бути дуже брудним всередині. Пил накопичується на охолоджуваному радіаторі, на кулері, і просто всередині ноутбука.

Чим це загрожує?

Якщо пилом заб’ється система охолодження, то процесор і відеокарта почнуть перегріватися і можуть вийти з ладу. Це одна з найпоширеніших причин поломки ноутбука, ремонт якого буде дуже дорого коштувати.

Багато хто з нас стикаються з тим, що після декількох років використання ноутбук починає працювати більш шумно, ніж на початку. Так само він починає зависати, а в якийсь момент може просто не увімкнутися. В результаті, ноутбук потрапляє в ремонт.

Але якщо не допускати сильного забруднення, то можна обійтися без ремонту, заощадивши собі час і гроші.

Чим чистити екран ноутбука?

Найпростіший інструмент для догляду за ноутбуком – це спеціальні серветки, які продаються в кожному супермаркеті. Цими ж серветками можна протирати клавіатуру.

Не намагайтеся використовувати для чищення екрану (або клавіатури) миючі засоби для вікон або подібні, оскільки вони не підходять для такої чистки і можуть пошкодити матрицю. Після такої чистки вам, швидше за все, доведеться її замінити.

Як чистити систему охолодження?

Для цього вам знадобиться звичайний пилосос. Не розбираючи ноутбук, пропилососите ті місця, де виходить гаряче повітря, і всі отвори на ньому. Якщо ноутбук не сильно забруднений, ви видалите весь пил, що зібрався.

Таку процедуру потрібно повторювати раз на місяць, тоді у вашому ноутбуці не буде накопичуватися пил. Якщо ваш ноутбук забився дуже сильно, то доведеться його розібрати, щоб пропилососити всередині.

Якщо ви не впевнені в тому, що готові розібрати свій комп’ютер, краще віддайте його в руки професіоналів, які обережно видалять всі забруднення. Після цього ви зможете самостійно стежити за станом свого ноутбука, час від часу проводячи легке прибирання в зібраному стані.

Для впевнених у своїх силах користувачів ми покажемо на прикладі ноутбука HP, де і що потрібно чистити всередині. Для цього вам знадобляться пензлик і пилосос. Розібравши ноутбук, акуратно видаліть пил пензликом, щоб вона не розлетілася, підбираючи її пилососом.

Джерело: v-mire.net