Як захистити блок живлення

Стабільна робота блоку живлення гарантує довгострокове життя комп’ютера без поломок та збоїв. Про те, що з блоком живлення щось негаразд, ви відразу здогадаєтеся по шуму в роботі вентилятора, підвищеній температурі повітря, що видувається вентилятором блоку, частими перезавантаженнями і відключеннями системи.

Щоб блок живлення працював стабільно і якомога довше, потрібно дотримуватися наступних правил:

1. Правильні умови живлення. Не використовуйте звичайні подовжувачі для під’єднання комп’ютера до мережі. Застосовуйте спеціальні фільтри, а найкраще, якщо це буде блок безперебійного живлення. До фільтру, що використовується для комп’ютера, не слід приєднувати інші потужні пристрої, наприклад мікрохвильову піч, обігрівач або праску. Якщо це можливо, подбайте про якісне заземлення лінії.

2. Правильний температурний режим. На процес підтримки нормальної температури впливає два фактора: стан вентилятора і потужність блоку живлення. Про те, що поточна потужність блоку живлення недостатня, можна дізнатися по підвищеній температурі повітря, що видувається з блоку живлення вентилятором. Це означає, що блок живлення пора замінити більш потужним.

Щоб продовжити термін служби вентилятора, періодично проводьте чистку його лопатей. Посадкове гніздо крильчатки потрібно час від часу змащувати.
Влітку через підвищення температури повітря в навколишньому середовищі блок живлення може перегріватися і відключатися ччерез його перевантаження.

Щоб цього не відбувалося, можна використовувати для охолодження додаткові пристрої, наприклад, помістивши всередину системного блоку додатковий вентилятор. Якщо це не можна зробити через брак місця всередині корпусу, можна використовувати спеціальний вентилятор, обладнаний слотом PCI, або вентилятор, призначений для розміщення у внутрішнє відділення з жорсткими дисками.

Щоб уникнути неправильної циркуляції повітря усередині корпусу, потрібно стежити за тим, наскільки щільно закриті всі заглушки на задній панелі. До того ж, це допоможе запобігти попаданню в системний блок горезвісного пилу.

Часто трапляється ситуація, коли накопичений в блоці живлення шар пилу при певній вологості стає здатним проводити електрику. Це може прискорити вихід його з ладу. Щоб цього не допустити, періодично пилососьте ваш блок живлення. Розкривати корпус блоку не обов’язково, цілком достатньо використовувати для доступу всередину один з отворів вентиляційної кришки.

Якщо ваш блок живлення перестав працювати, телефонуйте в наш сервісний центр по ремонту комп’ютерів і ми вирішимо вашу проблему.

Читайте також:

Не забувайте контролювати стан комплектуючих
Поради про електроживлення
Як видалити пил
Як захистити блок живлення?
Як надовго захистити кулер центрального процесора?
Догляд за жорстким диском
Як захистити клавіатуру від поломок?
Створюйте резервні копії даних